PROMOCJA! Książka JAK UPRAWIAĆ WARZYWA + Kalendarz Warzywnika 2025 + 2x E-book infouprawa

ksiazka-kalendarz-warzywnika-uprawa-2025.webp
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 84,90 zł

Cena regularna:

84.90
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W ZESTAWIE TANIEJ

  • Kupując pojedynczo te produkty, zapłacisz 144,80 zł.
  • Zestaw w cenie 84,90 zł.

 Połączenie czterech produktów:

  • Książka o uprawie warzyw - najlepsza książka o uprawie warzyw - krok po kroku opisana uprawa aż 64 warzyw
  • E-book infouprawa JAK UPRAWIAĆ WARZYWA - wersja elektroniczna najlepszej książki o uprawie warzyw
  • Kalendarz Warzywnika 2025 - najnowszy Kalendarz o uprawie warzyw
  • E-book Kalendarz Warzywnika 2025 - wersja elektroniczna Kalendarza o uprawie warzyw

 
KSIĄŻKA PAPIEROWA infouprawa JAK UPRAWIAĆ WARZYWA

HIT - 30 000 sprzedanych książek.

Większość kupujących ocenia książkę, jako najlepszą książkę o uprawie warzyw.


E-book książki infouprawa JAK UPRAWIAĆ WARZYWA


Wersja elektroniczna książki.

Dzięki niemu, informacje będą zawsze dostępne! W telefonie, w komputerze, czy też na innych nośnikach. Po zakupie od razu dostaniesz na maila linki z e-bookiem w trzech najpopularniejszych formatach: pdf, epub, mobi.


KALENDARZ WARZYWNIKA 2025 - NOWOŚĆ


Dzięki temu Kalendarzowi dowiesz się, które warzywa siać i sadzić w danym miesiącu, jak również poznasz dobre i złe sąsiedztwo warzyw, rozstaw warzyw, głębokość siewu i sadzenia warzyw.

W Kalendarzu zostały omówione prace, które należy wykonać w danym miesiącu, jak również jakie zagrożenia niesie ze sobą dany miesiąc.


 E-book Kalendarz Warzywnika 2025

Elektroniczna wersja książki w formacie PDF.

E-book dostępny jest natychmiast po opłaceniu zamówienia.


 Papierowa wersja książki. Prawdopodobnie najlepsza książka o uprawie warzyw.


Książka jest przydatna zarówno dla początkującego Ogrodnika, jak również dla doświadczonego. Dla Ogrodnika, który ma działkę ROD, ma wielkie pole, małe poletko, ma tylko balkon, taras. Książka jest przydatna przy uprawie warzyw w gruncie, jak również pod osłonami (tunel, szklarnia). Książka jest DLA KAŻDEGO.

CO ZNAJDUJE SIĘ W KSIĄŻCE

  • Książka ma 300 stron, format B5, okładka twarda, zdjęcia wydrukowane w kolorze.
  • W książce opisałem uprawę aż 64 warzyw: Arbuz, Bakłażan, Batat, Bób, Brokuł, Brukiew, Brukselka, Burak ćwikłowy, Burak liściowy, Cebula, Chrzan, Ciecierzyca, Cukinia, Cyklantera, Cykoria, Czosnek, Czosnek słoniowy, Dynia, Fasola, Fenkuł, Groch, Jarmuż, Kabaczek, Kalafior, Kalarepa, Kapusta, Kapusta pekińska, Karczoch zwyczajny, Kiwano, Koper ogrodowy, Kukurydza, Marchew, Melon, Miechunka pomidorowa, Ogórek gruntowy, Ogórek meksykański, Ogórek szklarniowy, Papryka, Pasternak, Patison, Pietruszka korzeniowa, Pietruszka naciowa, Pomidor, Rabarbar, Rodzynek brazylijski, Roszponka warzywna, Rukola, Rzepa, Rzodkiew, Rzodkiewka, Salsefia, Seler korzeniowy, Seler naciowy, Skorzonera, Słonecznik jadalny, Szczaw zwyczajny, Szczypiorek, Szparagi, Szpinak, Topinambur, Tykwa, Ziemniak.
    Znajdują się tam informacje kiedy siać, jak siać, jak uprawiać, jakie dobrać stanowisko, jaką glebę i różne inne przydatne rzeczy, niuanse, jak na przykład obrywanie wilków pomidorów, zapylanie arbuza, ogławianie czosnku.
    Wszystkie warzywa mają zdjęcia.
  • Terminarze: Tutaj mocno się rozpisałem. Jest terminarz całościowy, terminarz który ja najbardziej polecam i terminarze rozpisane na poszczególne miesiące.
  • Pozostałe tematy: SĄSIEDZTWO WARZYW, PŁODOZMIAN, GŁĘBOKOŚĆ SIEWU I SADZENIA WARZYW, ROZSTAW SIEWU I SADZENIA WARZYW, WARZYWA PO PODPORACH, WARZYWA POD OSŁONY, WARZYWA ŁATWE W UPRAWIE, DOBRE DLA POCZĄTKUJĄCYCH, POLECANE ODMIANY WARZYW, NOWY SEZON WARZYWNY - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ - PODSTAWY, JAK U MNIE PRZEBIEGA SEZON W WIELKIM SKRÓCIE, OBORNIK GRANULOWANY, UPRAWA WARZYW W POJEMNIKACH, PRODUKCJA ROZSADY, PODLEWANIE WARZYW, NAWOŻENIE WARZYW, OPRYSKI, KRÓTKIE PORADY I INFORMACJE, WARZYWA GIGANTY.

 
PODPISANIE KSIĄŻKI
  • Jeśli chcesz, abym podpisał książkę, to napisz mi o tym w wiadomości przy składaniu zamówienia. Jeśli nie napiszesz tego przy zamówieniu, to książka nie zostanie podpisana :)


O KSIĄŻCE "infouprawa Tomasz Wodziński JAK UPRAWIAĆ WARZYWA"
  • Książka została napisana przez pasjonata, dla którego uprawa warzyw, to drugie życie.
  • Nazywam się Tomasz Wodziński. Uprawa warzyw to dla mnie coś więcej niż tylko uprawa. Ja kocham to robić... Nie wstydzę się stwierdzić, że bez uprawy warzyw, ja nie umiem żyć.
  • Na YouTube prowadzę kanał o nazwie "infouprawa", stworzyłem już ponad 2 tysiące filmów, większość właśnie o uprawie warzyw. Zawsze staram się przekazać swoją wiedzę w sposób konkretny, profesjonalny, szanując czas Widza. Oczywiście każdy ma prawo przekazywać swoją wiedzę, jak chce, ale ja wolę stworzyć filmik, który trwa 7 minut i są tam same konkrety, niż filmik, który trwa 20 minut i jest tam 7 minut konkretów. Tak jest również w tej książce... Starałem się przekazać swoją wiedzę w sposób zwięzły, przejrzysty, zrozumiały.
  • W książce głównym tematem jest uprawa 64 warzyw. Napisałem najważniejsze informacje, których przyswojenie znacznie zwiększy prawdopodobieństwo udanej uprawy. Pobocznymi tematami są choćby terminarze, sąsiedztwo, napisałem też trochę o podlewaniu, opryskach i nie tylko. Mam świadomość, że nie wyczerpałem tematu, ponieważ czasem tylko o uprawie jednego warzywa, można napisać książkę. Myślę jednak, że jest to książka bardzo przydatna i z pewnością pomoże niejednemu początkującemu, jak również zaawansowanemu ogrodnikowi.
  • Nie poddawałem swojego tekstu obróbce. Tekst jest więc napisany po mojemu, czasami kilka razy powtarza się dane słowo, ale sens zdania jest tutaj zachowany.

 


Kalendarz Warzywnika 2025 - Kalendarz Ogrodniczy na rok 2025 ścienny spiralowany.

Cena dotyczy 1 sztuki Kalendarza.


Kalendarz Warzywnika, to jest nie tylko kalendarz, ale też taka skompresowana dawka informacji na cały sezon warzywny. Jest więcej informacji niż rok temu i w zasadzie, to można by było się opierać przez cały sezon tylko na tym kalendarzu.


Oprócz ładnego zdjęcia i dat kalendarz ma informacje, co siać i sadzić w każdym miesiącu. Jedna strona to informacje co siać i sadzić, a kolejna jakie prace wykonywać w danym miesiącu, jakie są wtedy zagrożenia. Ponadto są strony z następującymi informacjami: sąsiedztwo warzyw, głębokość siewu i sadzenia warzyw, rozstaw siewu i sadzenia warzyw.
Kalendarz jest spiralowany, ścienny, rozmiaru A3.


Każdy temat ma swój odpowiedni czas, na przykład Ogławianie Brukselki wykonuje się we wrześniu i właśnie w tym miesiącu jest przypomnienie o tej czynności, jak również jest napisane, jak czynność wykonać.
Obrazy i teksty są bardzo wyraziste i czytelne.

Kalendarz Warzywnika 2025 krok po kroku poprowadzi Cię przez całą uprawę. Od siewu, sadzenia do zbioru. Siew, sadzenie, cięcie, prowadzenie na pędy, usuwanie liści, podkiełkowanie, przykrywanie KIEDY I JAK. Co robić, jak robić, jakie są zagrożenia przez cały rok.

Przykład?

Czerwiec - oprócz tego co siać i sadzić w tym miesiącu, Kalendarz przypomni Ci o zapylaniu warzyw, o prowadzeniu ich na pędy, wskaże zagrożenia warzyw kapustnych, pomidorów, ziemniaków. Przypomni o zagrożeniu mszycami, ślimakami, wyjaśni, dlaczego cebula i czosnek gniją, dlaczego por pada, usycha marchew. Kalendarz przypomni o zabiegu przy warzywach dyniowatych, o nawożeniu, odchwaszczaniu (i wskaże, które warzywa tego odchwaszczania w czerwcu bardzo potrzebują), ogławianiu bobu, co ważne wtedy też nie zamyka się tunelu/szklarni, o czym również jest przypomnienie. W tym czasie sporo warzyw może "iść w kwiat", więc jest też o tym przypomnienie i co należy wtedy zrobić, jak również dla których warzyw, kwitnienie oznacza koniec uprawy. Łamanie cebuli, wiązanie czosnku, nawożenie pomidorów siarczanem magnezu - na to też jest teraz dobry czas.
Kalendarz PRZYPOMINA, Kalendarz OBJAŚNIA.


Co jest największą zaletą Kalendarza?
W każdym miesiącu można zobaczyć jakie warzywa siać i sadzić. Za proste by jednak było, gdyby tylko były wypisane warzywa. Przecież można siać nasiona na rozsadę, siać nasiona pod osłony, siać nasiona do gruntu, sadzić rozsadę do gruntu, sadzić pod osłony. Wszystko w Kalendarzu jest idealnie rozpisane!

Przykład: Dynia - z tego dowiesz się, że Dynię można siać na rozsadę.

Ale to by było za proste! Pobawmy się więc kolorami.
Przykład: Pomidor Δ ■ ▲- z tego dowiecie się, że jest to:
- ryzykowny termin na siewy na rozsadę
- ryzykowny termin na siewy wprost do gruntu
Δ - niezły termin na siewy pod osłony
- dobry termin na sadzenie rozsady do gruntu
- dobry termin na sadzenie rozsady pod osłony

Dodatkowo na drugiej stronie pod każdym miesiącem napisane są cenne uwagi, których przykład opisałem wcześniej. Jedynie w przypadku stycznia, listopada i grudnia, nie ma tej drugiej strony (ponieważ nie jest wtedy ona potrzebna), ale za to było miejsce właśnie na sąsiedztwo, głębokość, rozstaw, jak również na szczegółowo rozpisane dla 64 warzyw, moje zalecenie nawozowe i zalecena, dotyczące podlewania.


Co oznaczają symbole i kolory, umieszczone na kalendarzu?

Siew nasion w celu zrobienia rozsady, Rozpoczęcie produkcji rozsady.

  Sadzenie rozsady (na przykład rozsady Pomidora) lub po prostu sadzenie (na przykład Ziemniaków – ziemniaki zwykle się sadzi).
Siew nasion wprost do miejsca docelowego (gruntu, doniczki).
Δ Siew nasion bezpośrednio pod osłony (do tunelu foliowego, szklarni).
Sadzenie rozsady (na przykład rozsady Pomidora) lub po prostu sadzenie (na przykład Ziemniaków) bezpośrednio pod osłony (do tunelu foliowego, szklarni).

RYZYKOWNY TERMIN
Kwadrat, koło lub trójkąt, w kolorze czerwonym. Jest wyższe ryzyko niepowodzenia uprawy na przykład z powodu wysokiego prawdopodobieństwa wystąpienia przymrozków, wczesnego zakwitnięcia rośliny, czy też będą mniejsze plony. To zależy od danej rośliny.

NIEZŁY TERMIN
Kwadrat, koło lub trójkąt, w kolorze niebieskim. Uprawa powinna się dobrze udać, ale jest jeszcze ryzyko niepowodzenia uprawy na przykład z powodu prawdopodobieństwa wystąpienia przymrozków, czy też wczesnego zakwitnięcia rośliny. Mogą być również trochę mniejsze plony.

DOBRY TERMIN
Kwadrat, koło lub trójkąt, w kolorze zielonym. Uprawa powinna się dobrze udać i jest niskie ryzyko niepowodzenia uprawy.


Wersja na rok 2024 sprzedała się w całym nakładzie ponad 6 000 sztuk i miała bardzo dobre opinie. Wersja na rok 2025 jest jeszcze lepsza :)


Przykładowe tematy poruszane w Kalendarzu Warzywnika 2025:

  • Co siać / sadzić od Stycznia do Grudnia
  • Polecane odmiany warzyw
  • Na co zwrócić uwagę w uprawie warzyw
  • Prowadzenie warzyw na pędy (Pomidor, Papryka, Bakłażan, Rodzynek brazylijski, Miechunka pomidorowa)
  • Nawożenie warzyw wieloletnich wiosną
  • Ogławianie Papryki, Pomidorów, Miechunki pomidorowej, Bakłażana, Rodzynka, Brukselki, Bobu
  • Z których Pomidorów najlepiej zbierać nasiona
  • Co ja stosuję do zrobienia rozsady
  • Podkiełkowanie Ziemniaków
  • Okrywanie warzyw agrowłókniną białą
  • Ochrona Kopru przed mszycami
  • Co zrobić, jeśli masz problem ze wschodami warzyw
  • Kiedy jest idealny czas na przygotowanie gleby pod uprawę warzyw
  • Pikowanie warzyw
  • Rozmnażanie warzyw - jakie i kiedy rozmnażać
  • Cięcie Pora
  • Czosnek i Cebula żółkną, schną końcówki
  • Słonecznik słabo wschodzi
  • Hartowanie warzyw
  • Przymrozki - co robić
  • Warzywa szczególnie wrażliwe na przymrozki
  • Zagrożenie mszycami, ziemiórkami, ślimakami, stonką, mączniakami, zarazami, szarą pleśnią, szkodnikami warzyw kapustnych
  • Zapylanie warzyw dyniowatych
  • Zapylanie Pomidorów, Papryk, Bakłażanów
  • Nawożenie warzyw po posadzeniu
  • Zalecenia nawozowe
  • Zalecenia dotyczące podlewania
  • Pierwszy owoc warzyw dyniowatych
  • Pierwszy kwiat Papryki
  • Grona Pomidorów
  • Cięcie Ogórka szklarniowego
  • Przerzedzanie warzyw
  • Co jeśli warzywa chcą "iść w kwiat"
  • Odchwaszczanie warzyw
  • Łamanie Cebuli
  • Opryski
  • Nawożenie warzyw latem
  • Zamykanie tunelu/szklarni
  • Zbieranie nasion
  • Usuwanie dolnych liści niektórych warzyw
  • Bielenie Selera naciowego
  • Spowalnianie choroby warzyw
  • Osłanianie Słonecznika
  • Które warzywa zebrać przed przymrozkami
  • Przechowywanie niedojrzałych Pomidorów
  • Warzywa dosyć odporne na przymrozki
  • Zimowanie warzyw w pomieszczeniu
  • Pędzenie Cykorii
  • Które warzywa zostawić na grządce
  • Które warzywa są wieloletnie
  • Usunięcie pędów Szparagów

Ponadto:

  • Głębokość siewu, sadzenia warzyw
  • Rozstaw siewu, sadzenia warzyw
  • Sąsiedztwo warzyw


Zapraszam do składania zamówień. Zamówienia wysyłam w ciągu kilkunastu godzin. Często nawet tego samego dnia roboczego :)

Bezpieczeństwo

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl