PROMOCJA! Książka Planer Warzywnika + Kalendarz Warzywnika 2024 + 2x E-book infouprawa

planer-kalendarz-warzywnika-ksiazka-infouprawa.webp
  • promocja
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 69,90 zł

Cena regularna: 84,90 zł

69.90
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 69,90 zł

Promocja trwa do 30 września 2024

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Połączenie czterech produktów:

  • Książka Planer Warzywnika - innowacyjna książka o uprawie warzyw - krok po kroku opisana uprawa warzyw
  • E-book infouprawa Planer Warzywnika - wersja elektroniczna innowacyjnej książki o uprawie warzyw
  • Kalendarz Warzywnika 2024 - Kalendarz o uprawie warzyw
  • E-book Kalendarz Warzywnika 2024 - wersja elektroniczna Kalendarza o uprawie warzyw

 
KSIĄŻKA PAPIEROWA infouprawa Planer Warzywnika

Moja nowa książka o uprawie warzyw.


E-book książki infouprawa Planer Warzywnika


Wersja elektroniczna książki.

Dzięki niemu, informacje będą zawsze dostępne! W telefonie, w komputerze, czy też na innych nośnikach. Po zakupie od razu dostaniesz na maila linki z e-bookiem w trzech najpopularniejszych formatach: pdf, epub, mobi.


KALENDARZ WARZYWNIKA 2024


Takiego Kalendarza jeszcze nie było!

JUŻ PONAD 3 000 SPRZEDANYCH KALENDARZY

Dzięki temu Kalendarzowi dowiesz się, które warzywa siać i sadzić w danym miesiącu, jak również poznasz dobre i złe sąsiedztwo warzyw, rozstaw warzyw, głębokość siewu i sadzenia warzyw.

W Kalendarzu zostały omówione prace, które należy wykonać w danym miesiącu, jak również jakie zagrożenia niesie ze sobą dany miesiąc.


 E-book Kalendarz Warzywnika 2024

 

Elektroniczna wersja książki w formatach EPUB, MOBI, PDF.

E-book dostępny jest natychmiast po opłaceniu zamówienia.


 Papierowa wersja książki Planer Warzywnika.


Książka jest przydatna zarówno dla początkującego Ogrodnika, jak również dla doświadczonego. Dla Ogrodnika, który ma działkę ROD, ma wielkie pole, małe poletko, ma tylko balkon, taras. Książka jest przydatna przy uprawie warzyw w gruncie, jak również pod osłonami (tunel, szklarnia). Książka jest DLA KAŻDEGO.

CO ZNAJDUJE SIĘ W KSIĄŻCE

  • Książka ma 328 stron, format B5, okładka twarda, zdjęcia wydrukowane w kolorze.

  • W książce opisałem krok po kroku cały przebieg uprawy warzyw. Od stycznia do grudnia. Co robić, jak robić, kiedy robić. Wszystko zostało napisane przystępnym językiem, aby każdy, nawet początkujący, zrozumiał. Każdy miesiąc, od stycznia do grudnia, został kompleksowo przerobiony i wytłumaczony.

  • Książka jest napisana tak, jakbym stał obok Ciebie i mówił zrób to teraz i zrób to właśnie tak. To wysiej teraz, z tym się jeszcze wstrzymaj, tu uzupełnij ewentualne niedobory, te warzywa obetnij, teraz ogławianie i tak dalej.
  • Co znajduje się w książce: Spis treści ma ponad 5 stron. Następnie są PRZYDATNE TABELKI, SĄSIEDZTWO, PŁODOZMIAN, PLANY NA GRZĄDKI. To jest początek, a później jest to, co najważniejsze, czyli uprawa opisana od stycznia do grudnia.

  • Notatki: W książce znajduje się sporo miejsca na notatki. Co prawda w Planerze Warzywnika znaczna większość, to treść, czyli to, co jest najważniejsze, ale jest również sporo miejsca na własne notatki. Na początku każdego miesiąca mamy kwadraciki, odpowiadające wszystkim dniom miesiąca (można sobie zapisać, co w którym dniu zrobiliśmy, chcemy zrobić), następna strona jest przeznaczona na zapiski i potem w ciągu całego miesiąca, też jest sporo miejsca na własne przemyślenia.

  • Przebieg miesiąca: Zaczyna się miesiąc, jest miejsce na zapiski, zarówno w dniu w kwadraciku, jak również jest miejsce na notatki. Potem co siać i sadzić w tym miesiącu, następnie różne informacje, przypisane do danego miesiąca. Czyli jeśli w marcu należy coś wykonać, to właśnie w marcu taka informacja się znajduje. Nie tylko jest napisane co robić, ale też jak to robić. Prześledziłem cały rok kompleksowo, co kiedy umieszczam na swoim kanale infouprawa na YouTube, jakie pytania dostawałem i wszystko jest w książce zawarte.

  • Książka ma tasiemkę, wiele osób ją chciało. Służy ona do tego, aby zaznaczyć sobie stronę, na której skończyliśmy czytać.

  • W książce poruszonych zostało około 200 różnych tematów. Siew, sadzenie, pielęgnacja, zbiory, przechowywanie zbiorów, zbieranie nasion i ich przechowywanie, obornik, wapnowanie, nawożenie szczegółowo rozpisane, co i kiedy, dla których warzyw co zastosować i kiedy (to jest bardzo istotne). Nawożenie różni się w zależności od warzywa, jak również w zależności od okresu uprawy.
    To samo podlewanie, jak podlewać i ile wody. Cała uprawa jest opisana bez cenzury. Wszystko co ja robię, co używam, jak robię, jak używam, jest w tej książce rozpisane.

  • Czy początkujący znajdzie coś w tej książce dla siebie? Znajdzie bardzo dużo. Kompleksowo, szczegółowo opisany każdy aspekt uprawy. Od tego jak zrobić rozsadę (bardzo szczegółowo jest to rozpisane), poprzez zrobienie grządek warzywnych, po całą pielęgnację i zbiory.
  • Czy średniozaawansowany znajdzie dla siebie przydatne informacje? Tak, a niektóre informacje mogą niektórych zaskoczyć, ponieważ część informacji przez wiele osób jest po prostu błędnie podawana, a poprawne zrozumienie niektórych aspektów uprawy, jest bardzo istotne.

  • Czy książka JAK UPRAWIAĆ WARZYWA i książka Planer Warzywnika, to to samo? Te książki oczywiście się różnią. Polecam kupić obydwie książki i to nie tylko dlatego, że chciałbym sobie więcej zarobić, ale przede wszystkim dlatego, że obie są bardzo przydatne do udanej uprawy warzyw. Owszem jedna książka już najprawdopodobniej sprawi, że uprawa warzyw bardzo dobrze się uda, ale te książki się wzajemnie dopełniają.
    Planer Warzywnika wyróżnia miejsce na notatki, ale przede wszystkim najważniejsza jest tutaj treść. Jeśli na przykład w kwietniu warto nawieźć niektóre warzywa, chodzi mi o te wieloletnie i te posadzone jesienią, to jest właśnie w kwietniu wypisane czym nawieźć i które warzywa nawieźć.
    Gdy warzywa w czerwcu zaczynają iść w kwiat, bo ten moment właśnie wtedy się zaczyna, to jest opisane, które warzywa idą w kwiat i które trzeba zebrać zaraz, gdy idą w kwiat, które można zostawić, którym trzeba usunąć ten kwiatostan i mogą dalej sobie rosnąć, zaplonują świetnie.
    Zaczyna się problem z suchą zgnilizną, to jest w tym miesiącu opisany temat, co zastosować, jak zastosować i kiedy.
    Ogławianie warzyw (bo to nie tylko pomidory) i jest temat w sierpniu o ogławianiu. Jak ogławiać, kiedy ogławiać. A wcześniej się ogławia bób, to też we wcześniejszym miesiącu jest to opisane. Później jest jeszcze ogławianie brukselki, to też w Planerze znajduje się przypomnienie i jest opisane jak to zrobić.
    Przechowywanie warzyw. Które przechowuję w domu, jak te warzywa zbierać, które się przechowuje, bo to też istotne, nawet odmiana warzywa jest istotna.
    Co siać i sadzić w każdym miesiącu. To jest tak mocno rozpisane, że muszę przyznać, że o wiele lepiej, niż w tej pierwszej książce. Na początku jest skrót, aby każdy, kto popatrzy, od razu wiedział, co teraz siać i sadzić, następnie jest to szczegółowo napisane, że dla tych warzyw to świetny termin na uprawę, takie warzywo polecam sadzić teraz, tu jest ryzyko, tutaj jest to ostateczny termin, że potem już nie będzie możliwości rozpoczęcia uprawy lub będą zauważalnie gorsze plony.
    I mógłbym tak podawać przykłady.

 
PODPISANIE KSIĄŻKI
  • Jeśli chcesz, abym podpisał książkę, to napisz mi o tym w wiadomości przy składaniu zamówienia. Jeśli nie napiszesz tego przy zamówieniu, to książka nie zostanie podpisana :)

O KSIĄŻCE "infouprawa Tomasz Wodziński Planer Warzywnika"
  • Książka została napisana przez pasjonata, dla którego uprawa warzyw, to drugie życie.
  • Nazywam się Tomasz Wodziński. Uprawa warzyw to dla mnie coś więcej niż tylko uprawa. Ja kocham to robić... Nie wstydzę się stwierdzić, że bez uprawy warzyw, ja nie umiem żyć.
  • Na YouTube prowadzę kanał o nazwie "infouprawa", stworzyłem już ponad 2 tysiące filmów, większość właśnie o uprawie warzyw. Zawsze staram się przekazać swoją wiedzę w sposób konkretny, profesjonalny, szanując czas Widza. Oczywiście każdy ma prawo przekazywać swoją wiedzę, jak chce, ale ja wolę stworzyć filmik, który trwa 7 minut i są tam same konkrety, niż filmik, który trwa 20 minut i jest tam 7 minut konkretów. Tak jest również w tej książce... Starałem się przekazać swoją wiedzę w sposób zwięzły, przejrzysty, zrozumiały.
  • Na początku w Planerze umieściłem bardzo przydatne tabelki, później jest kilka propozycji zagospodarowania grządki warzywnej, a potem przechodzimy do tego, co najważniejsze, czyli co siać, sadzić, jakie prace wykonywać w każdym miesiącu.
  • Starałem się wszystko dokładnie opisać, aby to wyglądało mniej więcej tak, jakbym był obok Ciebie i wszystko Ci tłumaczył.
  • W książce jest miejsce na notatki. Papier został odpowiednio dobrany tak, aby można było po nim pisać.
  • Nie jest to Planer na konkretny rok. Chciałbym, żeby Planer służył lata, ale oczywiście, jeśli chcesz kupować sobie nowy co roku, to czemu nie :)
  • Co jest ogromnie ważne, tekst jest napisany bez cenzury, tutaj masz wszystko, co ja robię w danej sytuacji. Jeśli polecam jakiś produkt, to robię to tylko dlatego, że jest dobry. Nie współpracuję z żadną firmą, jestem niezależny, nie dostałem pieniędzy za polecenie żadnego środka, nawozu, przedmiotu, czegokolwiek.
  • Dzięki tej książce nauczysz się uprawiać warzywa, a jeśli już umiesz to robić, to myślę, że poszerzysz swoją wiedzę.
  • Chciałem uwzględnić to, o co ludzie pytają podczas sezonu, jak również, jak ja relacjonuję uprawę. I jeśli o czymś mówię w marcu, bo w marcu trzeba zrobić jakąś pielęgnację, to w Planerze jest to umieszczone właśnie w marcu. Przejrzałem szczegółowo cały sezon uprawny i tak powstał Planer Warzywnika.

Kalendarz Warzywnika 2024 - innowacyjny Kalendarz Ogrodniczy na rok 2024.


Nie jest to zwykły Kalendarz. Oprócz ładnego zdjęcia i dat Kalendarz ma informacje, co siać i sadzić w każdym miesiącu. Ponadto są strony z następującymi informacjami: sąsiedztwo warzyw, głębokość siewu i sadzenia warzyw, rozstaw siewu i sadzenia warzyw.


NOWOŚĆ

W Kalendarzu zostały omówione prace, które należy wykonać w danym miesiącu, jak również jakie zagrożenia niesie ze sobą dany miesiąc.

Każdy temat ma swój odpowiedni czas, na przykład Ogławianie Brukselki wykonuje się we wrześniu i właśnie w tym miesiącu jest przypomnienie o tej czynności, jak również jest napisane, jak czynność wykonać.
Obrazy i teksty są bardzo wyraziste i czytelne.

Kalendarz Warzywnika 2024 krok po kroku poprowadzi Cię przez całą uprawę. Od siewu, sadzenia do zbioru. Siew, sadzenie, cięcie, prowadzenie na pędy, usuwanie liści, podkiełkowanie, przykrywanie KIEDY I JAK. Co robić, jak robić, jakie są zagrożenia przez cały rok.

Przykład?

Lipiec - oprócz tego co siać i sadzić w tym miesiącu, Kalendarz przypomni Ci o oprysku na Suchą zgniliznę wierzchołkową (trzeba tutaj użyć środek, zawierający wapń), o oprysku na Zarazę i Mączniaka (to właśnie wtedy należy ten oprysk wykonać).
Kalendarz przypomni o zapylaniu, prowadzeniu na pędy warzyw, wskaże, które warzywa są szczególnie zagrożone i wymieni te zagrożenia. Kalendarz wskaże, z których Pomidorów zbierać nasiona, przypomni o tym, że w przypadku niektórych, wymienionych warzyw, polecam usunąć dolne liście do pierwszego rozwidlenia.
Kalendarz PRZYPOMINA, Kalendarz OBJAŚNIA.



Co jest największą zaletą Kalendarza?
W każdym miesiącu można zobaczyć jakie warzywa siać i sadzić. Za proste by jednak było, gdyby tylko były wypisane warzywa. Przecież można siać nasiona na rozsadę, siać nasiona pod osłony, siać nasiona do gruntu, sadzić rozsadę do gruntu, sadzić pod osłony. Wszystko w Kalendarzu jest idealnie rozpisane!

Przykład: Dynia  - z tego dowiecie się, że Dynię można siać na rozsadę.

Ale to by było za proste! Pobawmy się więc kolorami.
Przykład: Pomidor □ ● Δ ■ ▲- z tego dowiecie się, że jest to:
 - ryzykowny termin na siewy na rozsadę
 - ryzykowny termin na siewy wprost do gruntu
Δ - niezły termin na siewy pod osłony
 - dobry termin na sadzenie rozsady do gruntu
 - dobry termin na sadzenie rozsady pod osłony

Dodatkowo pod każdym miesiącem są napisane cenne uwagi...


Co oznaczają symbole i kolory, umieszczone na Kalendarzu?

 – Siew nasion w celu zrobienia rozsady, Rozpoczęcie produkcji rozsady.

 – Sadzenie rozsady (na przykład rozsady Pomidora) lub po prostu sadzenie (na przykład Ziemniaków – ziemniaki zwykle się sadzi).
● – Siew nasion wprost do miejsca docelowego (gruntu, doniczki).
Δ – Siew nasion bezpośrednio pod osłony (do tunelu foliowego, szklarni).
▲ – Sadzenie rozsady (na przykład rozsady Pomidora) lub po prostu sadzenie (na przykład Ziemniaków) bezpośrednio pod osłony (do tunelu foliowego, szklarni).

RYZYKOWNY TERMIN
Kwadrat, koło lub trójkąt, w kolorze czerwonym. Jest wyższe ryzyko niepowodzenia uprawy na przykład z powodu wysokiego prawdopodobieństwa wystąpienia przymrozków, wczesnego zakwitnięcia rośliny, czy też będą mniejsze plony. To zależy od danej rośliny.

NIEZŁY TERMIN
Kwadrat, koło lub trójkąt, w kolorze niebieskim. Uprawa powinna się dobrze udać, ale jest jeszcze ryzyko niepowodzenia uprawy na przykład z powodu prawdopodobieństwa wystąpienia przymrozków, czy też wczesnego zakwitnięcia rośliny. Mogą być również trochę mniejsze plony.

DOBRY TERMIN
Kwadrat, koło lub trójkąt, w kolorze zielonym. Uprawa powinna się dobrze udać i jest niskie ryzyko niepowodzenia uprawy.


Przykładowe tematy poruszane w Kalendarzu Warzywnika 2024:

  • Co siać / sadzić od Stycznia do Grudnia
  • Polecane odmiany warzyw
  • Na co zwrócić uwagę w uprawie warzyw
  • Prowadzenie warzyw na pędy (Pomidor, Papryka, Bakłażan, Rodzynek brazylijski, Miechunka pomidorowa)
  • Nawożenie warzyw wieloletnich wiosną
  • Ogławianie Papryki, Pomidorów, Miechunki pomidorowej, Bakłażana, Rodzynka, Brukselki, Bobu
  • Z których Pomidorów najlepiej zbierać nasiona
  • Co ja stosuję do zrobienia rozsady
  • Podkiełkowanie Ziemniaków
  • Okrywanie warzyw agrowłókniną białą
  • Ochrona Kopru przed mszycami
  • Co zrobić, jeśli masz problem ze wschodami warzyw
  • Kiedy jest idealny czas na przygotowanie gleby pod uprawę warzyw
  • Pikowanie warzyw
  • Rozmnażanie warzyw - jakie i kiedy rozmnażać
  • Cięcie Pora
  • Czosnek i Cebula żółkną, schną końcówki
  • Słonecznik słabo wschodzi
  • Hartowanie warzyw
  • Przymrozki - co robić
  • Warzywa szczególnie wrażliwe na przymrozki
  • Zagrożenie mszycami, ziemiórkami, ślimakami, stonką, mączniakami, zarazami, szarą pleśnią, szkodnikami warzyw kapustnych
  • Zapylanie warzyw dyniowatych
  • Zapylanie Pomidorów, Papryk, Bakłażanów
  • Nawożenie warzyw po posadzeniu
  • Pierwszy owoc warzyw dyniowatych
  • Pierwszy kwiat Papryki
  • Grona Pomidorów
  • Cięcie Ogórka szklarniowego
  • Przerzedzanie warzyw
  • Co jeśli warzywa chcą "iść w kwiat"
  • Odchwaszczanie warzyw
  • Łamanie Cebuli
  • Opryski
  • Nawożenie warzyw latem
  • Zamykanie tunelu/szklarni
  • Zbieranie nasion
  • Usuwanie dolnych liści niektórych warzyw
  • Bielenie Selera naciowego
  • Spowalnianie choroby warzyw
  • Osłanianie Słonecznika
  • Które warzywa zebrać przed przymrozkami
  • Przechowywanie niedojrzałych Pomidorów
  • Warzywa dosyć odporne na przymrozki
  • Zimowanie warzyw w pomieszczeniu
  • Pędzenie Cykorii
  • Które warzywa zostawić na grządce
  • Które warzywa są wieloletnie
  • Usunięcie pędów Szparagów

Ponadto:

  • Głębokość siewu, sadzenia warzyw
  • Rozstaw siewu, sadzenia warzyw
  • Sąsiedztwo warzyw

 



Takiego Kalendarza JESZCZE NIE BYŁO!

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl